Gorila a Poprad

Autor: Braňo Švec | 3.2.2012 o 11:33 | Karma článku: 9,36 | Prečítané:  1715x

Najskloňovanejšie slovo na Slovensku - Gorila - sa dnes prostredníctvom protestných mítingov dostáva do regiónov. Spis Gorila sa dotýka aj komunálnych politikov, niekoľkokrát sa tam v súvislosti s tendrom Podtatranskej vodárenskej spoločnosti spomína meno popradského primátora Antona Danka.

 

Korupcia, klientelizmus a rodinkárstvo sú slová, ktoré od zverejnenia spisu Gorila dostali nový, konkrétny rozmer. Dovtedy sme si niektoré veci mysleli, teraz ich vieme. Slušní a poctiví ľudia sa prečítaním toho spisu (ak pravda na to majú žalúdok) dozvedia veľmi presne akým spôsobom tento "biznis" prebiehal. Finančná skupina, ktorá pred voľbami pre istotu sponzorovala každého, následne diktuje všetky kroky tak, aby to vyhovovalo ich záujmom.

Všetkým Popradčanom odporúčam prečítať si najmä časť o Podtatranskej vodárenskej spoločnosti, objavujú sa tam aj takéto pasáže:

 

Haščák má ohľadom výsledkov tendra už dohodu aj s primátorom Popradu Antonom Dankom (pravdepodobne úplatok) - Poprad je najväčším akcionárom Podtatranskej vodárenskej spoločnosti, a.s.

Bubeníková ako ďalší problém uvádza svoju funkciu predsedu dozornej rady Podtatranskej vodárenskej spoločnosti, a.s. (od roku 2004 keď mal FNM ešte majoritu). Na valnom zhromaždení 12.5.2006 bude vzhľadom na zmeny v štruktúre akcionárov (väčšina akcií prevedených na obce) z tejto funkcie odvolaná. Za predsedu dozornej rady má byť zvolený primátor Popradu Anton Danko a dozorná rada sa má rozšíriť na 23 členov.

Haščák si nie je istý podporou ním presadzovaného investora jednotlivými primátormi. Haščák napriek tomu, že má s primátorom Popradu Dankom dohodu mu moc neveri („je to debil nespoľahlivý“).

 

Čo ďalej? Generácia biznis politikov, ktorí našej krajine vládli ostatných 20 rokov by konečne mala v sebe nájsť aspoň kúsok sebareflexie, a navždy sa stiahnuť z politického a verejného života. To platí o politikoch naprieč celým spektrom politických strán a funkcií či už vo veľkej alebo v komunálnej politike.

 

 

Zdroj: Záznam ITP Gorila

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Maďari si nemajú z čoho vyberať, preto prežíva Bugár

Maďarskí voliči sú čoraz apatickejší a hľadajú alternatívu.

KOMENTÁRE

Vyčerpá sa s Ficom III Bugárov kredit?

Most-Híd je taký baleťák na hrane.

TECH

Lysohlávky pomohli pacientom s rakovinou

Látka dokázala odhaliť pacientom nový zmysel života.


Už ste čítali?